بیزینس کوچینگ چیست؟ بیزینس کوچ کیست؟

به عنوان صاحب یک کسب و کار تازه تأسیس و نوپا، استفاده از بیزینس کوچینگ مورد اعتماد که بتواند با پشتیبانی و دادن انرزی مثبت به شما کمک کند، یک موهبت الهی محسوب می شود. وقتی نوبت به یافتن کوچینگ کسب وکار می رسد، هیچ محدودیتی وجود ندارد. اگر باور ندارید، کلمه بیزینس کوچینگ و یا کوچینگ کسب و کار را را در گوگل تایپ کنید و نتایج رامشاهده نمایید. این واقعاً یک بازار رقابتی داغ است، اما تضمین خدمات یک مربی تجاری قابل اعتماد و محکم و همچنین بیزینس کوچنگ خوب و موثر، کار بسیار دشواری است. به نظر شما بیزینس کوچینگ چیست و بیزینس کوچ کیست؟

اگر به دنبال رشد کسب و کار کوچک خود و کمک از یک مربی تجاری هستید، ابتدا مطمئن شوید که آیا واقعاً، داشتن مربی برای شما دارای اهمیت است؟ قبل ازبهره مندی از کوچینگ کسب و کار، باید خوب بررسی کنید که آیا آنها قادر به کمک به شما در دستیابی به اهدافتان هستند یا خیر؟  در شما حس مسئولیت ایجاد می کنند؟ آیا بیزینس کوچینگ می تواند شما را تشویق و حمایت کند و در صورت نیاز راهنمایی ارائه دهد؟ در نهایت، یک بیزینس کوچینگ خوب، به عضوی ارزشمند در کنار شما تبدیل می شود و در مسیر موفقیت راهنمایی تان می کند.
به طور خلاصه، کوچینگ کسب و کار، یک عامل کلیدی برای کمک به شما در تعیین اهداف، تلاش بی وقفه در جهت رسیدن به آنها و از بین بردن مشکلات و مسائل است.
در شما حل مسئولیت ایجاد می کند. بهره گیری از بیزینس کوچینگ و کوچینگ کسب و کار، در زمینه های کلیدی زیر می تواند شما را راهنمایی کند:

 •  امور مالی
 • بازار یابی
 •  توسعه و رشد کسب و کار
 •  استخدام، آموزش و حفظ کارکنان

بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ (به انگلیسی: Business Coaching) یک صنعت جدید و بسیار پر طرفدار است که به پیشرفت و موفقیت کسب و کارها کمک می کند. ابتدا باید با مفهوم بیزینس کوچ آشنا شده و سپس آن را مورد بررسی قرار می دهیم. برای یک کارآفرین، راه اندازی کسب و کار بسیار مهم است. چه یک استارت آپ باشد یا یک کسب و کار با سال ها تجربه، ممکن است فرد به جایی رسیده باشد که دیگر نتواند به تنهایی از پس مشکلات آن برآید. همچنین، اگر حتی اولین قدم را برنداشته اید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. برای رسیدن به اهداف خود کسی را می خواهید که به شما کمک کند. این دقیقاً زمانی است که شما به یک مربی کسب و کار نیاز دارید.

مربی کسب و کار (Business coach) یک مربی حرفه ای است که از صاحبان مشاغل پشتیبانی کرده، آموزش و انگیزه می دهد. آنها توصیه هایی را برای چشم انداز، رشد و اهداف یک شرکت ارائه می دهند. مربیان کسب و کار در افراد انگیزه به وجود می آورند، همچنین تکنیک هایی را برای کمک به رشد کسب و کار ارائه داده و اولویت بندی می کنند. او روشی اثبات شده را ارائه می دهد تا به شما کمک کند اهداف خود را روشن کنید، منابعی را که برای دستیابی به آنها نیاز دارید شناسایی کرده، یک برنامه عملیاتی ایجاد نماید و در طول اجرا انگیزه خود را حفظ نمایید.

کوچینگ کسب و کار، یک مهارت و حرفه ی در حال پیشرفت است. بیشتر مدیران شرکت ها و کسانی که به دنبال بهتر شدن هستند، تمایل دارند از بیزینس کوچینگ بهره ببرند. همچنین از آنجایی که این یک فن در حال رشد است، افراد زیادی می خواهند وارد آن شوند. به همین دلیل است که جوانان 17 ساله ای را در فیس بوک و دیگر بخش های فضای مجازی می بینید که خدمات مربیگری کسب و کار ارائه می دهند، یا افراد دیگری که به وضوح شهرت و ثروت مربیگری کسب وکار را می خواهند و به دنبال موفقیت شما نیستند!

کوچینگ کسب و کار، کارآفرینان را در راه رسیدن به یک تجارت رو به رشد و شکوفا راهنمایی می کند. همچنین مدیران کسب و کار را به چالش می کشد تا حرفه خود را بهبود و توسعه ببخشند. به آنها می آموزد که خودشان پاسخ سؤالاتشان را پیدا کنند. به افراد انگیزه می دهد تا بر اهداف بلند مدت خویش تمرکز داشته باشند. در حالی که صنعت بیزینس کوچینگ و کوچنگ کسب و کار، نیاز به جذب اعتماد عمومی دارد. مطمئن باشید که اکثر مربیان کسب‌وکار، افرادی باهوش، خوش‌نیت و متعهد هستند.

 بیزینس کوچ کیست؟

یک بیزینس کوچ خوب، در شما حس مسئولیت به وجود می آورد. همچنین سعی می کند این باور را ایجاد کند که این سفر شماست و باید یاد بگیرید، تجربه کنید و حتی گاهی شکست نیز بخورید. در جلسات کوچینگ هفتگی (یا ماهانه)، یک مربی خوب کسب و کار از چیزهایی که می گویید و اقداماتی که می خواهید انجام بدهید یادداشت برداری می کند و پیشرفت شما را پیگیری می کند. برای اینکه شما را پاسخگو نگه دارد، سؤالات مهمی از شما می پرسد مانند:

 • چه زمانی می توانید به این هدف برسید؟
 • اگر اهداف خود را از دست بدهید چه اتفاقی می افتد؟
 • چه کسی مسئول اجرای این استراتژی است؟
 • چه نتایجی را انتظار دارید؟

این سؤالات حس بلندپروازی کاذب را به موضوعی قابل باور و دست یافتنی تبدیل می کنند. هنگامی که یک صاحب کسب وکار متوجه می شود که بیزینس کوچینگ، برایش مفید است، انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهداف خود پیدا می کند. کوچینگ کسب وکار همچنین به شما می گوید که حس مسئولیت پذیری موقتی نیست و مستلزم تلاش و کوشش مستمر است.

صاحبان مشاغل نوپا و کم تجربه، اغلب احساس تنهایی می کنند. به همان اندازه که خانواده و دوستان، تمام تلاش خود را می کنند تا از آنها حمایت نمایند، درک موقعیت  و شرایطی که در آن هستند، برای آنها دشوار است؛ مگر اینکه خودشان را در آن موقعیت قرار دهند. بنابراین، یک عنصر بزرگ و با اهمیت در کوچینگ کسب و کار،  تشویق و حمایتی است که یک کوچ تجاری می تواند ارائه دهد. بیزینس کوچینگ با ایجاد حمایت، در فرد حس اعتماد به نفس را نیز تقویت می کند.

به چند سال قبل فکر کنید، زمانی که مربیان فوتبال مردانی بدخلق و عصبانی بودند که هرگز بازیکنان خود را تشویق نمی کردند. یک بازیکن بر بازی مسلط است و در اتاق رختکن، مربی به آنها می گوید که خودخواه نباشند. یک تیم با 60 امتیاز برنده می شود و یک مربی فریاد می زند که باید 80 امتیاز کسب می کردند. نداشتن رابطه خوب مربی با بازیکنان باعث شکست تیم می شود. در مورد رابطه کوچ و مشتری نیز همینطور است، اگر کوچ کسب و کار مانند مربی فوتبال، مشتری را سرکوب کند، آن شخص موفق نمی شود.

خوشبختانه، این روزها دانش مربیان افزایش یافته و ارتباط خوبی با بازیکنان دارند. وقتی بازیکنی ستاره می‌گیرد، مربی دستی به پشتش می‌زند و او را تشویق می نماید. وقتی تیم خوب برنده می شود، یک آغوش گروهی وجود دارد. این به بهترین وجه در سبک های مربیگری دو مربی موفق اخیرآلستر کلارکسون و دیمین هاردویک، نشان داده شده است. در مورد بیزینس کوچینگ هم همینطور است. بیزینس کوچ های موفق مانند یک مربی فوتبال افراد را تشویق کرده و در آنها حس اطمینان و اعتماد به نفس ایجاد می کنند و موجب پیشرفت و موفقیت آنها در کسب و کارشان می شوند. درست است که ورزش و تجارت متفاوت اند، اما هر دو نیاز به تشویق و حمایت دارند.

بیزینس کوچینگ چه می کند؟

یک کوچینگ خوب کسب وکار می داند چه زمانی به تشویق و حمایت نیاز است و مشتری از انجام این کار خوشحال می شود. شعاری  وجود دارد که می گوید« موفقیت های کوچک را جشن بگیرید»، به این معنی که حتی زمانی که نمی توان به دست آوردهای بزرگ رسید، خوشحالی در موفقیت های کوچک و جشن گرفتن آنها، می‌تواند انگیزه ما را برای رسیدن به موفقیت های بزرگتر، بیشتر کند. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید مربی کسب و کار باید، تجربه ایجاد یک تجارت را از پایه داشته باشد، اما می تواند در به وجود آمدن یک کسب و کار موفق، کمک کند.

اگر از بیزینس کوچینگ استفاده کنید و یک مربی کسب و کار داشته باشید، می توانید در تجارت کوچک خود موفق شده و آن را توسعه دهید. اگر مربی کسب و کار به اندازه کافی با تجربه و خوب نباشد، برای صاحب کسب و کار کوچک و نوپا، دشوارا است که به طور کامل به توصیه های آزمایش نشده او اعتماد و عمل کند. از بهترین ویژگی های یک بیزینس کوچ حرفه ای، این است که تجربیاتش از کسب و کارها و بازار را، در اختیار مشتریانش قرار دهد.

در هر مرحله از کار، صاحب کسب‌وکار کوچک، به چالش کشیده می‌شود و باید بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کند. اینجاست که یک مربی کسب و کار خوب واقعاً سودمند است. مشکلاتی که صاحب یک کسب و کار کوچک با آن مواجه می شود برایش سخت است و در نظرش غیر قابل حل می آید. این مسائل برایش بسیار جدید و نگران کننده است. اما برای افراد دیگری که قبلاً موارد مشابهی را پشت سر گذاشته اند و مربیان کسب و کار، اینها فقط یک مانع مانند دیگر موانع است و راه حل های بی شماری برای آن وجود دارد.

چرا و چه زمانی ممکن است به مربی کسب و کار نیاز داشته باشید؟

یکی از مهارت های اصلی یک مربی کسب و کار موفق، کمک به شما در تعیین اهداف چالش برانگیز است. مربی می تواند به شما کمک کند تا هدف کسب و کارتان را با دقت و به گونه ای تنظیم نمایید که احتمال موفقیت تان افزایش یابد. بیزینس کوچ ها کمک می کنند تا ارزش اهدافتان را بدانید و در خود انگیزه ایجاد کنید. همچنین نحوه مواجهه درست و منطقی با مشکلات کاری را به شما می آموزند.

در این مقاله با بررسی چند فاکتور می خواهیم اهمیت بیزینس کوچینگ و کوچینگ کسب و کار را به شما بیان کنیم. خواندن ادامه مطلب را از دست ندهید.

1- اگر در کسب و کار خود دچار مشکل شده اید!
(If you have problems in your business)

اغلب اوقات وقتی در بین مسائل موجود در کسب وکار خود گیر می کنید، تنها چیزی که نیاز دارید راهنمایی در تجزیه و تحلیل تصویر بزرگتر آینده کاری و تمایز بین مسائل مختلف، و هماهنگ کردن کارهای روزانه با برنامه کسب و کار بلند مدت است. کوچینگ کسب و کار کمک می کند از سر در گمی در بیایید و با برنامه دقیق، پیش بروید و بتوانید مرحله به مرحله به اهداف شغلی خود نزدیک شوید.

2- اگر احساس سردر گمی می کنید!
(If you are feeling confused)

اگر در کسب و کارتان، احساس سر در گمی می کنید و نمی دانید مشکل به وجود آمده را چگونه حل نمایید، بهتر است دست از کار کشیده و به خود کمی فرصت دهید و با حوصله، یک ساختار و برنامه ریزی دقیق برای همه چیز تعیین کنید.کارهایی که می خواهید انجام دهید را اولویت بندی کرده وآنها را به چند مرحله تقسیم بندی نمایید. گفتن راحت تر از عمل کردن است؛ به همین دلیل، ممکن است که بخواهید از یک بیزینس کوچ مشورت بگیرید. آنها به شما در انجام این مراحل کمک خواهند کرد و باعث می شوند نتیجه خوبی به دست آورید.

3- گاهی ممکن است در کسب و کار خود به بن بست بخورید!
(Sometimes you may deadlock in your business)

آیا کار ارزش این را دارد که سلامتی خود را به خطر بیندازید و برای مشکلات کاری اضطراب و استرس بکشید؟ به جای آن، برایش برنامه ریزی کنید و دید گاهتان را نسبت به شغلتان عوض نمایید؛ عاشق کسب و کارتان بشوید و از کوچینگ کسب و کار کمک بگیرید تا مطمئن شوید که کار شما با ارزش ها و اهدافتان مطابقت دارد و برای تعادل بهتر تلاش کنید. استفاده از تجربیات دیگران، همیشه مفید و کارساز است. بهتر است هنگام مواجهه با مشکلات در کسب و کار، با افراد با تجربه مثل بیزینس کوچ ها، مشورت کرده و راه حل هایی که ارائه می دهند را به کار بگیرید.

4- ممکن است تیم شما مشکلات ارتباطی داشته باشند!
(Your team has communication issues)

زمانی که یک شرکت پیشرفت می کند، تعداد کارمندانش بیشتر می شود، در اینصورت تنظیم ارتباطات داخلی، ایجاد فرآیندها و اطمینان از اینکه همه در انجام کارهای شرکت مشارکت دارند، به هم وابسته می شود و عملکرد هر بخش روی بخش دیگر تاثیر می گذارد. بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا بتوانید بین همه اینها تعادل برقرار نمایید. در این شرایط، یک بیزینس کوچ می‌تواند در همه مراحل به کمک شما بیاید تا به عنوان یک مدیر پیشرفت کنید. همچنین کوچینگ کسب و کار می‌تواند بسیار موثر بوده و مستقیماً با تیم‌، کار کند و سیستم‌هایی را برای ارتباط بهتر ایجاد نماید.

5- اگر نیاز به جذب، حضور یا حفظ استعداد دارید!
(need to recruit, onboard or retain talent If you)

یک نظرسنجی جهانی که ما در Success Factors انجام دادیم نشان داد که نیروی کار، 50 درصد بیشتر از سایر رده‌ های سنی برای کسب تجربه و پیشرفت حرفه‌ای خود، به دنبال آموزش مهارت هستند. برآورده کردن این نیاز و بهره گیری از کوچینگ کسب و کار می تواند به شما کمک کند تا بهترین استعدادها را حفظ نموده و اعضای تیم را سریعتر به بهترین عملکرد خود برسانید. همچنین فرهنگ شرکت خود را تقویت کرده و بین کارکنان، حس وفاداری ایجاد کنید.

مزایای کوچینگ کسب و کار چیست؟

بیزینس کوچینگ برنامه هایی به وجود می آورد تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند! صاحبان مشاغل کوچک، اغلب می خواهند کارهایی را انجام دهند که بهتر از استاندارد های فعلی بوده و در آن تحول ایجاد نمایند. این انگیزه و هدف، بسیار خوب است، اما نیاز به تشویق و برنامه ریزی دارد. تفاوت بزرگی بین انجام کار بهه بهترین شکل، هدف و چشم انداز واقعی برای کسب و کارهای کوچک وجود دارد. انجام کار بهتر، مستلزم تلاش و برنامه ریزی است. این برنامه ریزی می تواند توسط یک بیزینس کوچ انجام گیرد. به همین منظور، کوچینگ خوب کسب کار می‌تواند به صاحبان مشاغل کوچک و نوپا دیدگاه جدیدی در مورد آنچه می‌خواهند به دست آورند بدهد و همچنین، یک چهارچوب نهایی در مورد چگونگی رسیدن به آن اهداف بسازد.

ایجاد چهارچوبی برای آنچه می‌خواهید در کسب‌وکار به دست آورید، دور از انتظار نیست. یک بیزینس کوچ خوب به شما کمک می کند، چشم انداز روشن و امیدوارانه داشته ، بازار و رقابت های موجود در آن را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین یک استراتژی موفق تدوین کرده و برای اجرای استراتژی، ارزیابی و کنترل سرنوشت با مربی کسب و کار خود همکاری نمایید.

7 مزیت اصلی و مهم دیگر کوچینگ یا مربیگری کسب و کار عبارتند از:

 •  انتقادی و خلاقانه فکر کنید.
 •  به نظرات عینی گوش دهید.
 •  اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 •  فرصت های شغلی خود را افزایش دهید.
 •  اهداف خود را توسعه دهید .
 •  یاد بگیرید چه زمانی باید ریسک کنید.
 •  درست مدیریت کنید

اصول کلیدی کوچینگ کسب وکار کدامند؟

6 اصل اساسی در کوچینگ کسب و کا وجود دارد که آنها را برای شما بیان می کنیم:

 • ابتدا یک محیط حمایتگر و امن و در عین حال چالش انگیز به وجود بیاورید. همه ما برخی اوقات نیازمند به چالش کشیدن افکارمان هستیم!
 •  سعی کنید طبق برنامه مربی کسب و کارتان پیش بروید.
 •  با بزینس کوچ خود همکاری کنید.
 • خود آگاهی داشته باشید.
 •  سعی کنید از تجربیات استفاده نمایید.
 •  در نهایت، به آنچه کوچ کسب و کارتان به شما می گوید، عمل کنید.

10دلیل استفاده از بیزینس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار

 1. همراهی کسب و کار: کارآفرینان تازه کار و صاحبان مشاغل باتجربه، مربیانی را برای دریافت مشاوره به کار می گیرند؛ این بدان معناست که کوچینگ کسب و کار می‌تواند ابزارها و ترفندهای امتحان کرده را، ارائه داده و راه های موفقیت را به شما نشان دهد.
 2. بیزینس کوچینگ می تواند دیدگاه وسیعی ارائه دهد. آن می تواند مانند چشم انداز موفق، برای ایده های شما باشد و به شما در مقایسه و تصمیم گیری در مورد استفاده از ایده ها کمک کند.
 3. کوچینگ کسب وکار این توانایی را دارد که به شما کمک کند تا در کسب و کار خود تغییر ایجاد کنید. با استفاده از آن، بر نقاط ضعف خود غلبه کرده و به طور کلی به شما در رشد کسب و کارتان کمک نماید.
 4. بیزینس کوچینگ به شما کمک می کنند تا خود را به چالش بکشید. به خصوص برای آن دسته از کارآفرینانی که درون گرا هستند، می توانند درگیر برنامه هایی شوند، که لزوماً کسب و کارشان را به سمت موفقیت و بهره برداری سوق نمی دهد. یک مربی کسب ‌وکار به شما کمک می‌کند چیزهای جدیدی را امتحان نمایید، با افراد جدید ملاقات کنید، و به طور کلی کمک می‌کند از پوسته خود بیرون بیایید و شکوفا شوید!
 5. با استفاده از کوچینگ کسب وکار، شما بهترین دوست تجاری را خواهید داشت. توجه لازم، از کسی که کسب و کار شما را از درون یاد گرفته است، دریافت خواهید کرد. خیلی وقت‌ها پیش نمی‌آید که تمرکز کامل شخصی را داشته باشید که برای یک ساعت در مورد کسب‌وکارتان صحبت می‌کند و قدم های جدیدی را به شما نشان می‌دهد تا آن را به جایگاه های بالاتر برسانید.
 6. با کوچینگ کسب و کار، فرصت های شغلی شما رشد خواهد کرد. هر چه بیشتر با افراد هم فکر درگیر شوید، بیشتر یاد خواهید گرفت و موفق تر خواهید شد. به این ترتیب، دوستانی پیدا می کنید که فقط به دنبال تشویق و ایجاد ایده های جدید در شما هستند.
 7. در شما حس اعتماد به نفس را تقویت خواهید کرد. بزرگترین مزیت کوچینگ کسب و کار این است که همیشه کسی را دارید تا شما را راهنمایی کرده و در رسیدن به اهدافتان یاری نماید.
 8.  موجب افزایش بهره وری می شود. کوچینگ حرفه ای پتانسیل شما را به حداکثر می رساند و مهارت های وجودی شما را که نمی دانستید کشف می کند. به این ترتیب موجب موفقیت و پیشرفت شما می شود.
 9. در راستای افزایش بهره وری، یک مربی کسب و کار به شما نشان می دهدکه چگونه با کار کمتر، بازدهی بیشتری داشته باشید. بیزین کوچینگ، ابزار ها و اسرار موفقیت را در اختیار شما قرار می دهد. منظور از اسرار موفقیت، داشتن برنامه درست برای کسب و کار و همچنین زندگی است. با همراهی کوچینگ، می توانید میان کار و زندگی خود تعادل برقرار کنید، هم به تعطیلات بروید و هم زمان کافی برای انجام کارهایتان را داشته باشید!
 10. در نهایت، بهترین مزیت این است که بیزینس کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا پول بیشتری به دست بیاورید. با کوچینگ کسب وکار، می توانید راه خود را پیدا کنید، آن را تقویت کرده و در حرفه خود سود کافی را کسب نمایید.

سخن آخر

تمرکز بر توسعه شخصی بسیار با اهمیت است. اگر یک کارآفرین باشید، حتما به بیزینس کوچینگ نیاز پیدا خواهید کرد. از طریق کوچینگ کسب و کار، می‌آموزید که کدام سبک مدیریت برای شما مناسب‌تر است؟ یا کدام سبک ارتباطی بیشترین تأثیر را بر کارمندان شما دارد؟ افکار محدود کننده به ایده های قدرتمندی تبدیل می شوند که اعتماد به نفس شمارا به عنوان یک فرد و یک کارآفرین افزایش می دهند.بیزینس کوچینگ به عنوان یک راهنمای توسعه و رشد، رویکردی جامع را برای اشخاص به وجود می آورد.

از یک سو، مربی کسب و کار، شما را در استراتژی کسب و کار، فرصت های رشد و فرآیندهای توسعه و پیشرفت هدایت می نماید؛ و از سوی دیگر ابزارهایی را برای توسعه و رشد شخصی شما فراهم می کند. کوچینگ کسب و کار فرصت ها و موانع را برای شرکت و کارآفرین تجزیه و تحلیل می کند. او به عنوان یک استراتژیست و الهام بخش عمل کرده و به شما می آموزد که از یک دریچه جدید نگاه کنید. به این ترتیب، می توانید انتخاب‌های سنجیده و آینده ساز داشته و به اهدافتان برسید. بنابراین، با استفاده از بیزینس کوچینگ، می توانید از فردی پر از سوال و بی تجربه، به یک کارآفرین موفق و متکی به خود تبدیل شوید.

سوالات متداول

1- بیزینس کوچینگ آنلاین چگونه است؟

بیزینس کوچینگ آنلاین اینگونه است که با استفاده از تجربیات شخصی خود، شما را راهنمایی می کند، و برای رسیدن به پاسخی در مورد مشکلات به وجود آمده در کارتان، سوالاتی را از شما می پرسد.

2- چرا گوچینگ کسب و کار مهم است؟

کوچینگ تأثیر مثبت و بسزایی بر اعتماد به نفس، عملکرد درست و سلامتی کاری اشخاص دارد. هنگامی که یک مدیر از بیزینس کوچینگ حرفه ای بهره می برد، اعضای تیم او هم از مدیریت صحیح و توسعه مدیریتی کارساز و بهینه استفاده می نمایند.

3- تمرکز بیزینس کوچینگ بر چه چیزی است؟

بیزینس کوچینگ بر روی کمک به شخص دیگر، برای آموختن مهارت های درست و کارساز در جهت رسیدن به اهداف و موفقیت بیشتر، تمرکز دارد. همچنین ایجا انگیزه در افراد یکی دیگر از موارد مهم در کوچینگ کسب و کار است.

4- روند بیزینس کوچینگ چگونه است؟

این یک راه شگفت آور در به وجود آوردن تغییرات مثبت و مفید است. آن شامل دریافت بازخورد، پرسش سؤال و تشویق و راهنمایی می باشد. شاید گفتن این راهکارها آسان باشد، اما در عمل می تواند یک مدیر را به چالش بکشد. عمل به توصیه های مربی کب و کار این چالش ها را کمتر می کند.

5- چرا کوچینگ کسب وکار از ابزارهای قدرتمند است؟

کوچینگ یکی از قدرتمند ترین ابزارهای یک مدیر برای بهبود عملکرد او است. زیرا می تواند اشتباهات خود را تصحیح کرده و انگیزه های منفی را از بین می برد.

6-  3 اصل مهم بیزینس کوچینگ کدام است؟

 •  ایجاد رابطه
 •  گوش دادن
 •  جمع بندی و تفکر

7- بیزینس کوچینگ چه کاری انجام می دهد؟

بیزینس کوچینگ از صاحبان مشاغل حمایت کرده، آموزش می دهد و در افراد ایجاد انگیزه می کند. آنها توصیه هایی را برای رشد، توسعه، پیشرفت و رسیدن به اهداف یک شرکت یا یک شخص بیان می کنند. همچنین عملکردهایی را به منظور رشد کسب و کار اولویت بندی و اجرا می نمایند.

منابع معتبری که در نوشتن این مطلب از آنها استفاده کرده ایم: medium.com و blog.markgrowth.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.